header

Pokřtíme knihu (Ne)normální!

Projekt (Ne)normální byl podpořen Magistrátem hlavního města Prahy, díky kterému vyjde publikace v tištěné podobě. Ve čtvrtek 15. června ji společně pokřtíme a uvítáme na světě;)

Na začátku všeho byly životní příběhy. Příběhy lidí, které spojovala práce pro neziskovou organizaci OZP Akademii z.ú. a Tamtamy o.p.s. K nim se přidal vypravěčský um novinářky Veroniky Cézové, a tak vznikl před více než rokem a půl unikátní projekt (Ne)normální o (ne)normálních lidech, od kterých by se „normální“ společnost měla co učit.

Helena Šplíchalová s dlouholetými zkušenostmi jako dětská zdravotní sestra, avšak nemoc ji „posadila“ na invalidní vozík

Nevidomá Petra Helebrantová, která s červeným diplomem vystudovala dvě vysoké školy

Veronika Jandíková – obrovská bojovnice, která se navzdory svému psychickému onemocnění nevzdává a šíří osvětu, jaké je to den co den čelit nástrahám duševního onemocnění…

Tyto a mnoho dalších poutavých příběhů jsou součástí projektu (Ne)normální (kniha v PDF ke stažení zde), který vloni získal 2. místo v prestižní novinářské soutěži Cena VVZPO (článek o soutěži zde). Společným jmenovatelem těchto příběhů je sice zdravotní postižení, přesto ale nelze říct, že jde o příběhy smutné nebo beznadějné. Příběhy naopak ukazují, že nemoc nebo zdravotní hendikep je sice často velmi náročná výzva, která se však dá zvládnout s odvahou a humorem.